Wiadomości

Usłyszał blisko 200 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach, pow. toruński, dowiedli, że zatrzymany przez nich 24–latek blisko dwieście razy złamał ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o udzielanie amfetaminy małoletnim. Teraz może mu grozić od 3 do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Patrol kryminalnych z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach, pow. toruński, pełniący w minioną niedzielę (22.08.21) służbę w Brzozówce około 12.00, na jednej z ulic, zauważył  fiata bravo. Ponieważ obecność dwóch młodzieńców wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy postanowili sprawdzić kim są te osoby. Podczas wykonywania czynności okazało się, że to 24 i 18-letni  mieszkańcy gminy Obrowo. Starszy z nich miał przy sobie m.in. woreczek z białą substancją o wadze blisko 60 gramów i niewiele ponad gram zielonego suszu. Wstępne testy wykazały, że pierwsza z substancji to amfetamina, druga zaś marihuana.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej, ale oprócz tego policjanci udowodnili mu popełnienie blisko dwustu czynów. Kryminalni ustalili bowiem, że 121 razy 24-latek w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielał osobie małoletniej substancji psychotropowej oraz 73 razy dorosłej. To prokurator zdecyduje jaka będzie jego najbliższa przyszłość. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi mu od 3 do nawet 10 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony