Wiadomości

Włamał się do lokalu gastronomicznego

Data publikacji 25.08.2021

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 34-letniego mieszkańca Mogilna, który włamał się do lokalu gastronomicznego, skąd ukradł pieniądze i przedmioty osobiste należące do właściciela. Poszkodowany straty oszacował na kwotę 9 500 złotych.

W miniony poniedziałek (23.08.21) o 10:40  dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do położonego w centrum miasta lokalu gastronomicznego. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że sprawca około 1:00 w nocy uszkodził znajdujące się na zapleczu okno i wszedł do wnętrza pomieszczeń, skąd ukradł pieniądze w kwocie 8 100 złotych, telefon komórkowy oraz kluczyki od samochodu. Poszkodowany właściciel łączne straty oszacował na 9 500 złotych.

W ustaleniu włamywacza pomógł zapis wewnętrznej kamery, która nagrała całe zdarzenie. Na tej podstawie funkcjonariusze bardzo szybko wytypowali sprawcę. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Mogilna. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj (24.08.21) po południu, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

Dzisiaj (25.08.21) zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mogilnie, gdzie zapadnie decyzja o jego dalszym losie. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor: st. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony