Wiadomości

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał 36-latek zatrzymany przez policjantów z komisariatu Toruń Śródmieście. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 330 g narkotyków. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu do 10 lat więzienia.

W minioną środę  (25.08.21), około 11:00 funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń Śródmieście przeszukali jedno z mieszkań na Osiedlu Wrzosy w Toruniu. Podejrzewali bowiem, że mogą się tam znajdowac narkotyki. Policjanci nie pomylili się. Okazało się, że mieszkający tam 36-latek w różnych woreczkach i metalowych pudełkach miał schowany biały proszek w różnych postaciach: sypkiej, zbrylonej i paście oraz zielony susz. Wstępne testy wykazały, że to  amfetamina w ilości 253 gramy, a także marihuana - 73 gramy. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli tam m.in. wagę elektroniczną oraz pieniądze. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

W przeszłości był już notowany za łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz przestępstwa przeciwko mieniu. Dzisiaj (26.08.21) kryminalni planują doprowadzić go do toruńskiej prokuratury. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony