Wiadomości

Wróćmy bezpiecznie z wakacji

Data publikacji 27.08.2021

Dzisiaj zaczyna się ostatni weekend wakacji. To czas powrotów, który wiąże się ze znacznym natężeniem ruchu kołowego. W związku ze zwiększonym ryzykiem wszelkiego rodzaju zdarzeń niepożądanych, w tym wzrostem liczby wypadków drogowych, na drogach naszego województwa należy spodziewać się większej liczby policjantów ruchu drogowego.

Zaczynający się dzisiaj 27.08.21) weekend jest ostatnim weekendem wakacyjnym. Wielu z nas powroty z letniego wypoczynku odkłada na ostatni moment, dlatego w tych dniach należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu pojazdów. W związku z powyższym na kujawsko-pomorskich drogach można spodziewać się większej ilości patroli ruchu drogowego, a policjanci korzystać będą nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z motocykli i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory.

Policjanci będą głównie:

- zapewniać płynność ruchu w miejscach występowania znacznych spowolnień i utrudnień,

- ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,

- reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,

- sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,

- kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia.  

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominamy, każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych!  Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń!

 

PRZYPOMINAMY TAKŻE O ZAKAZACH W RUCHU DROGOWYM W OKRESIE WAKACJI

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów  na drogach (tekst jednolity: Dz. U z 2021 r., poz. 783); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:

 

data

od godziny

do godziny

uwagi

27 sierpnia 2020 r.

18:00

22:00

piątek

28 sierpnia 2020 r.

08:00

14:00

sobota

29 sierpnia 2020 r.

08:00

22:00

niedziela

 

 

 

 

 

 

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony