Wiadomości

Podsumowanie działań „Rowerzyści”

Data publikacji 27.08.2021

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj wojewódzkie działania pn. „Rowerzyści”, ukierunkowane na bezpieczeństwo cyklistów, którzy są obok pieszych najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego.

Wczoraj (26.08.21) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego realizowane były działania pn. „Rowerzyści”. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego pełnili służbę głównie w rejonach skrzyżowań, przejazdów dla rowerów, ścieżek rowerowych i w innych niebezpiecznych miejscach, reagując przede wszystkim napopełnia ne przez cyklistów wykroczenia, takie jak:

- przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych i jazda po chodniku,

- rozmawianie przez telefon i słuchanie muzyki w czasie jazdy,

- niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej,

- brak sygnalizacji manewru skrętu,

- poruszanie się środkiem jezdni,

- nieprawidłowy stan techniczny, w tym braki w oświetleniu,

- kierowanie rowerem po spożyciu alkoholu.

Celem realizowanych działań była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są rowerzyści oraz zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem. Podczas działań policjanci ujawnili 409 wykroczeń rcyklistów, z których najczęstszym była jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

Po raz kolejny apelujemy do rowerzystów i kierowców o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejazdów dla rowerów. Każdy cyklista powinien mieć świadomość, że w dużej mierze, to od jego zachowania na drodze zależy własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na drodze może kosztować życie innej osoby!

 

Działania „Rowerzyści” na włocławskich drogach

Działania „Rowerzyści" na bydgoskich drogach

Działania „Rowerzyści" na nakielskich drogach

Działania „Rowerzyści" na inowrocławskich drogach

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony