Wiadomości

Zatrzymany za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków

Kryminalni z Torunia znaleźli i zabezpieczyli ponad 1,7 kg substancji, które po wstępnych testach okazały się być narkotykami. Do sprawy zatrzymany został ich właściciel. 35-latek usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

W minioną środę (25.08.21), około 11:00, kryminalni z Torunia przeszukali jedno z mieszkań na Jakubskim Przedmieściu. Podejrzewali bowiem, że zamieszkujący tam mężczyzna może posiadać narkotyki. W trakcie czynności policjanci znaleźli w lodówce, w hermetycznie zamkniętych workach, płynną i sypką substancję, która okazała się amfetaminą, a także niewielkie ilości brunatnego środka o cechach charakterystycznych dla marihuany i haszyszu.

W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 1,7 kg narkotyków. Śledczy zarzucili zatrzymanemu do sprawy 35-latkowi udział w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych.

Okazało się ponadto, że mężczyzna jest poszukiwany przez sądy w Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu, bo nie rozliczył się z Wymiarem Sprawiedliwości do wcześniej orzeczonych przeciwko niemu spraw. Dlatego teraz w więziennej izolacji spędzi najbliższych kilka lat odsiadując zasądzone wcześniej wyroki.  

Dzisiaj (27.07.21) kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Oskarżyciel, po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych, wnioskował do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się i 35-latek do tej sprawy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony