Wiadomości

Policjanci z Mroczy szybko odzyskali skradziony rower

Data publikacji 30.08.2021

Mroteccy policjanci, poinformowani o kradzieży roweru, szybko namierzyli jednoślad i zatrzymali 23-latka, który odjechał nim spod jednego ze sklepów. Podejrzany zaledwie kilka godzin po zdarzeniu usłyszał zarzuty, a decyzję w jego sprawie podejmie sąd.

Wczoraj (29.08.21) mundurowi z Mroczy, pow. nakielski, patrolując miasto otrzymali informację, że do komisariatu zgłosiła się mieszkanka miasta, która powiadomiła, że spod jednego ze sklepów zginął należący do niej rower. Warta ponad 2 tysiące złotych damka posiadała dość charakterystyczne wyposażenie.  

Gdy informacja o kradzieży trafiła do patroli pełniących służbę na terenie miasta jeden z nich skojarzył, że, chwilę wcześniej, legitymował mężczyznę, który przemieszczał się rowerem bardzo podobnym do tego ze zgłoszenia. Aby zweryfikować czy mają do czynienia z tym samym jednośladem funkcjonariusze pojechali do placówki, spod której został on skradziony i sprawdzili monitoring. Wtedy potwierdzili, że kontrolowany przez nich mężczyzna przemieszczał się tym samym rowerem, którego kradzież zgłoszono.

Namierzenie podejrzanego nie było trudne. Policjanci szybko ustalili, gdzie przebywa 23-latek i go zatrzymali, odzyskując jednocześnie skradziony jednoślad. Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec powiatu bydgoskiego usłyszał zarzuty kradzieży, a materiały zebrane w sprawie przez śledczych oceni sąd. 23-latkowi za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony