Wiadomości

Poniosą konsekwencje udziału w narkotykowym procederze

Usiłowali uniknąć kontroli, bo, jak się okazało, zamieszani byli w narkotykowy proceder. Na nic się jednak zdała próba ucieczki najpierw autem, a później piechotą. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą wspólnie za nabycie znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo jeden z nich poniesie konsekwencję za uprawę zakazanych roślin, a kolejny za przestępstwa w ruchu drogowym. Grożą im kary kilku, a nawet kilkunastu lat więzienia.

W miniony czwartek (26.08.21) około 6:00 policjanci z wydziału ruchu drogowego toruńskiej komendy w Małej Nieszawce dali sygnał do zatrzymania kierowcy volvo. Ten zamiast zareagować na wydane polecenie przyspieszył i zaczął uciekać. Po kilku kilometrach kierowca jednak zatrzymał pojazd i wraz z trzema innymi pasażerami zaczął uciekać.

Na niewiele się to jednak zdało, bo troje z nich zostało zatrzymanych w pobliżu samochodu, czwarty - mężczyzna ukrył się w zaroślach. Po chwili jednak wyrzucił coś i wyszedł, trzymając w ręku niebezpieczny przedmiot. Wtedy jeden z policjantów oddał strzał w powietrze, by zaalarmować pozostałych funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany. Na miejsce sprowadzono policyjnego psa, by odnalazł to czego usiłował pozbyć się podejrzany. Po krótkich poszukiwaniach zwierzak przyniósł saszetkę, w której policjanci znaleźli woreczki i fiolki wypełnione zielonym suszem. Substancję tę funkcjonariusze znaleźli również w samochodzie. W sumie na miejscu kryminalni zabezpieczyli ponad 160 gramów marihuany.

Wszyscy - trzej mężczyźni (24, 25, 27l.) i 19-letnia kobieta zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania, u jednego z nich - 24-latka z gminy Czernikowo - policjanci znaleźli kolejne narkotyki: blisko 64 gramy zielonego suszu, ponad 157 gramów białego proszku oraz plantację konopi. Wstępne testy wykazały, że jedna z zabezpieczonych substancji to marihuana, druga zaś to amfetamina.

Na podstawie ustaleń i zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili trzem zatrzymanym zarzuty, że wspólnie i w porozumieniu nabyli znaczną ilości narkotyków. 24-latek dodatkowo odpowie za uprawę konopi, a 25-latek za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli. Teraz najmłodszemu z nich grozi do 12 lat więzienia, pozostałym zaś od 3 do 5 lat.

Autor: opracowano na podstawie info podinsp. Wioletty Dąbrowskiej
Publikacja: Kamila Ogonowska

Film https://www.youtube.com/watch?v=gHlQNfAlHNY

Powrót na górę strony