Wiadomości

22-letni nakielanin aresztowany za rozbój z użyciem broni

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec Nakła zatrzymany przez kryminalnych do sprawy rozboju z użyciem broni gazowej. 22-latek usłyszał zarzuty popełniania przestępstwa w warunkach recydywy, dlatego też grozi mu wyższa kara pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o rozboju nakielska policja otrzymała w miniony piątek (3.09.21). Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Z materiału dowodowego zebranego przez śledczych wynika, że sprawca rozboju, używając broni gazowej, ranił pokrzywdzoną, po czym zabrał należący do niej telefon.  

Krótko po zdarzeniu, podejrzany 22-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi odzyskali też telefon należący do pokrzywdzonej.  

Podejrzany usłyszał zarzut rozboju z użyciem broni, a wczoraj (6.06.21) stanął przed sądem, który zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje 12 lat pozbawienia wolności, a podejrzany, z racji tego, że jest recydywistą, liczyć musi się z wyższym wymiarem kary.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony