Wiadomości

Kryminalni ustalili i zatrzymali włamywaczy do kiosku

Data publikacji 13.09.2021

Kryminalni z Aleksandrowa ustalili i zatrzymali kobietę oraz mężczyznę, podejrzanych o włamanie do kiosku. Okazało się, że to nie pierwszy taki czyn 47-latka. Kryminalni udowodnili, że już wcześniej dopuszczał się włamań i kradzieży.

Do włamania do kiosku doszło w miniony piątek (10.09.21), kilka minut po północy. Nieznani wówczas sprawcy łomem podważyli roletę antywłamaniową i wybili szybę. Z wnętrza kiosku wynieśli kilkadziesiąt dużych paczek papierosów.

Kryminalnym z Aleksandrowa tylko kilka godzin zajęło ustalenie, a później zatrzymanie 47-latka i jego 42-letniej wspólniczki. Już około 13.00 para była w rękach aleksandrowskich policjantów.

Dzięki wytężonej pracy, kryminalni ustalili, że zatrzymany w czerwcu włamał się do kiosku i również wyniósł z niego papierosy. Na tym nie koniec, ponieważ na swoim koncie miał jeszcze kradzież robota mopującego ze sklepu.

Następnego dnia (11.09.21) zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 47-latek odpowie za dwa tego typu przestępstwa, a także za kradzeż. Czwarty zarzut dotyczył posiadania środków narkotycznych, które policjanci znaleźli przy nim w trakcie zatrzymania.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pobawienia wolności.

Autor: asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony