Wiadomości

Tytoń i papierosy bez akcyzy w Gniewkowie

46-letni gniewkowianin wpadł w ręce policjantów z towarem, który nie miał akcyzy. Mężczyzna odpowie z ustawy karnej skarbowej i grozi mu wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego nielegalnego tytoniu oraz papierosów.

Policjanci z komisariatu w Gniewkowie, pow. inowrocławski, uzyskali informację o mężczyźnie, który miał posiadać nielegalny tytoń. Funkcjonariusze ustalili więc jego adresy i miejsca pobytu. Podczas wczorajszego (22.09.21) przeszukania policjanci zabezpieczyli łącznie 1 780 sztuk papierosów i 16,8 kg krajanki tytoniowej. Wszystko bez polskich znaków akcyzy. Na tym asortymencie ciążył podatek akcyzowy na ponad 16 tys. zł, którego to właściciel towaru nie uiścił, tym samym popełniając przestępstwo skarbowe.

Do sprawy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę. Na podstawie zebranych dowodów jeszcze wczoraj (22.09.21) usłyszał zarzut z ustawy karnej skarbowej dotyczący posiadania towarów bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Teraz podejrzany będzie musiał liczyć się z wysoką grzywną.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony