Wiadomości

Działania "Trzeźwy kierujący" na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 24.09.2021

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania "Trzeźwy kierujący". Podczas nich mundurowi skontrolowali 10 827 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie i ujawnili 21 „na podwójnym gazie”. Jedna osoba natomiast nie powinna wsiadać za przysłowiowe kółko, bo była pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu.

Wczoraj (23.09.21), w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 6.00 do 8.00 oraz od 18.00 do 20.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow, w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań, oprócz policjantów ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy innych pionów. Wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 10 827 kierujących posród których 15 było pod wpływem alkoholu. Niestety znalazło się również 6 rowerzystów, którzy zdecydowali się na kierowanie jednośladem pomimo promili w organizmie. Policjanci ujawnili również jedną osobę, która kierowała pojazdem pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu. Mundurowi zatrzymali 12 praw jazdy i 27 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

 

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu radziejowskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu mogileńskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu inowrocławskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu włocławskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu inowrocławskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu nakielskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu bydgoskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu

 

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Na zatoczce stoją radiowozy, ciężarówki i osobowe auta, a policjanci prowadzą kontrole
  • Policjant kontroluje kierowcę
  • Kierujący toyotą odjeżdża po kontroli
  • Toyota odjeżdża po kontroli, a w kolejce stoją trzy inne auta osobowe
  • Policjanci kontrolują na zatoczce kierowcę renault
  • Policjant w zatoczce kontroluje kierowcę vw passata
Powrót na górę strony