Wiadomości

Akt oskarżenia dla sprawcy uszkodzeń

Data publikacji 24.09.2021

Policjanci z pakoskiego komisariatu zakończyli sprawę dotyczącą uszkodzenia dwóch pojazdów i szyby w sklepie. Akta, wraz z aktem oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie, funkcjonariusze prześlą do prokuratury, by ta mogła przekazać je do sądu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.09.21) aktem oskarżenia zakończyła się praca policjantów z Pakości, pow. inowrocławski, nad sprawą uszkodzeń mienia. Zarzuty usłyszał 44-letni mężczyzna. Zebrany materiał dowodowy wskazuje na to, że wandal, w sierpniu na terenie Pakości, umyślnie zniszczył dwa samochody. Sprawca oberwał lusterka, kopał w karoserię pojazdów, wybijał szyby i rysował po samochodach. Ponadto wybił okno w jednym z pakoskich sklepów. Łączna suma strat została wyceniona została na ponad 26 tys. zł.

Policjanci ustalili kto może być zamieszany w te przestępstwa sprawcę i zatrzymali po tym, jak uzyskali informację kto jest zamieszany w przestępstwa. Do ujęcia sprawcy doszło (07.09) gdy szedł ulicą. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia i z pewnością obowiązek naprawienia szkód.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony