Wiadomości

Bydgoscy policjanci zajęli drużynowo pierwsze miejsca w zawodach strzeleckich podczas II Ogólnopolskiego Forum Obronności „Bezpieczeństwo i tolerancja”

Data publikacji 28.09.2021

W miniony weekend (25-26.09.2021) na terenie Solca Kujawskiego odbyło się II Ogólnopolskie Forum Obronności „Bezpieczeństwo i tolerancja”. W ramach forum odbyły się zawody strzeleckie oraz pokazy w wykonaniu służb. Było policyjne stoisko ds. doboru oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. W zawodach strzeleckich policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zajęli dwukrotnie drużynowo pierwsze miejsce.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie oraz Pszczyńska Akademia Sztuk Walki pod patronatem Burmistrza Solca Kujawskiego zorganizowały II Ogólnopolskie Forum Obronności „Bezpieczeństwo i tolerancja”. Partnerem organizatorów była Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy.

Forum podzielone zostało na dwa dni. Pierwszego z nich odbył się meeting strzelecki. To nie tylko zawody strzeleckie, ale również zorganizowane pomiędzy konkurencjami pokazy dynamicznego strzelania w wykonaniu st. asp. Marcina Pikies, asp. Grzegorza Sternal, mł. asp. Tomasza Jaromin oraz st. sierż. Aleksandry Guzowskiej oraz pokaz wyszkolenia psów służbowych, który przeprowadzili: asp. szt. Michał Stachura, asp. szt. Krzysztof Dąbrowski, st. asp. Michał Wrzodak oraz sierż. Przemysław Kubiak z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy.

W zawodach strzeleckich startowały 34 drużyny. Wśród nich byli zawodnicy reprezentujący organizacje cywilne, jak również służby mundurowe: Policję, Służbę Więzienną, Dywizjon Okrętów Wsparcia 3 Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej, Straż Graniczną, Inspekcję Transportu Drogowego czy Wojska Obrony Terytorialnej.

Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy reprezentowali st. asp. Marcin Pikies, asp. Grzegorz Sternal, mł. asp. Tomasz Jaromin oraz st. sierż. Aleksandra Guzowska, którzy wraz z innymi zawodnikami startowali w konkurencjach drużynowych i indywidualnych.

W konkursie strzeleckim podzielonym na dwie konkurencje drużynowe:

1.      Karabin i Pistolet Centralnego Zapłonu oraz

2.      Pistolet Centralnego Zapłonu

 zwyciężyli dwukrotnie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Ponadto asp. Grzegorz Sternal zajął 3 miejsce w strzelaniu indywidualnym.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Drugiego dnia na hali OSiR w Solcu Kujawskim zorganizowane zostało Seminarium Systemów i Sztuk Walki, w którym uczestniczyli asp. Szt. Szymon Porażyński i sierż. Paweł Pasiński. Policjanci brali czynny udział w seminarium czerpiąc wiedzę i doświadczenie od instruktorów sztuk walki. Prowadzącym je był Pan Zbigniew Syc mający 10 DAN PASW- pierwszy Instruktor Systemy w Polsce, Pan Dominik Sokół mający 6 DAN PASW- instruktor Krav Maga i Systemy oraz Pan Jędrzej Przeniosło mający czarny pas Krav Maga- Expert V, instruktor wojskowy i cywilny Krav Maga- Izrael. Instruktorzy w praktyce zapoznali uczestników seminarium z technikami i metodami obrony przed szantażem, atakiem i zagrożeniem życia. Następnie wiedza ta zostanie wykorzystana przez policjantów podczas prowadzonych przez nich w późniejszym czasie szkoleń funkcjonariuszy dotyczących taktyk i technik interwencji.

Podczas drugiego dnia był również pokaz sprzętu policyjnego z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji oraz Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Natomiast Wydział Kadr i Szkolenia zorganizował stoisko do spraw doboru do Policji, jak również koordynował uczestnictwo policjantów z forum. Ponadto w tym dniu była możliwość skorzystania z przygotowanego toru dla kandydatów do służby w Policji. Został on ustawiony na sali OSiR dla osób chcących sprawdzić swoje możliwości.

Na podkreślenie zasługuje również fakt aktywnego uczestnictwa w Forum uczniów klas mundurowych oraz kierownictwa z XII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Puszczykowej w Bydgoszczy.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

 • Zdjęcie grupowe uczestników Forum.
 • Zawodnicy podczas strzelania. Przygląda im się grupa osób.
 • Policjanci podczas odbierania medali.
 • Zdjęcie grupowe zawodników. Przed nimi stoją policjanci z Bydgoszczy, którzy brali udział w zawodach.
 • Policjanci z Bydgoszczy podczas odbierania nagród.
 • laureaci
 • Zwycięzcy oraz organizatorzy ze strony Policji.
 • Puchary i dyplomy bydgoskich policjantów.
 • Stoisko informacyjne bydgoskiej komendy.
 • Stoisko prewencyjne- namiot KMP w Bydgoszczy.
 • Uczeń klasy mundurowej stoi przy stoisku policyjnym ds. doboru.
 • Radiowozy policyjne i Quady zaparkowane na parkingu.
 • Chłopiec daje wodę do picia psu policyjnemu, którego trzyma na smyczy policjant- przewodnik.
 • Policjant z psem na terenie zielonym w Solcu Kujawskim.
 • Uczestnicy seminarium.
 • Uczestnicy seminarium podczas szkolenia z technik samoobrony.
 • Dzieci siedzą na policyjnym quadzie.
 • Rodzina pozuje z maskotką bydgoskiej Policji "Polfinkiem". W tle namiot bydgoskiej policji do spraw doboru.

Film https://youtu.be/dIZ8SCuhlR4

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony