Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

Data publikacji 05.10.2021

Zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnej uprawy - oto finał interwencji, jaką podjęli policjanci wobec pieszego, który szedł drogą bez elementów odblaskowych. Funkcjonariusze zatrzymali w sprawie dwóch mężczyzn i zabezpieczyli w sumie ponad 400 gramów środków odurzających i psychotropowych, a także 13 krzewów konopi. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

W minioną środę (29.09.21), na nocnej służbie, policjanci z patrolówki podjęli interwencję wobec pieszego, który szedł drogą bez elementów odblaskowych. Z uwagi na to, że mężczyzna, podczas rozmowy z policjantami, był nerwowy oraz nielogicznie się wypowiadał mundurowi  skontrolowali go. Podczas czynności funkcjonariusze znaleźli u niego w kieszeni prawie 4 gramy marihuany. 38-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Następnego dnia rano do pracy włączyli się kryminalni, którzy przeszukali jego mieszkanie. Tam znaleźli ponad 230 gramów roślin, które były w trakcie suszenia. Testy wykazały, że zabezpieczona substancja to marihuana. Policjanci, w trakcie czynności, ustalili, że mężczyzna w nielegalny towar zaopatrywał się u 33-letniego mieszkańca powiatu golubsko-dobrzyńskiego, gdzie natychmiast pojechali. Policjanci podczas przeszukania znaleźli tam i zabezpieczyli ponad 100 gramów amfetaminy, ponad 90 gramów marihuany oraz 13 krzewów konopi indyjskich.

Wczoraj (04.10.21) natomiast do komendy policji w Rypinie stawił się drugi z mężczyzn (33l.). Kryminalni doprowadzili go na przesłuchanie do prokuratury. Usłyszał tam zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnej uprawy. Grozi mu do 10 lat więzienia. Na niego również został nałożony dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Autor: asp. szt. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Zabezpieczone zakazane rośliny
  • Zabezpieczona marihuana i proszek
  • Narkotyki leżą na stole w woreczkach
Powrót na górę strony