Wiadomości

Kryminalni wyjaśnili sprawy kradzieży i włamań

Data publikacji 06.10.2021

Policjanci z Golubia-Dobrzynia zatrzymali poszukiwanego 32-latka podejrzanego o kradzieże, włamania i uszkodzenia. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Golubia-Dobrzynia doprowadzili do prokuratury 32-letniego mieszkańca gminy Golub-Dobrzyń, który poszukiwany był przez śledczych do kilku spraw. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany w Warszawie. Materiały dowodowe zgromadzone przez policjantów w tej sprawie pozwoliły przedstawić podejrzewanemu 32-latkowi łącznie pięć zarzutów: trzy kradzieży z włamaniem do domów, których dopuścił się w listopadzie i grudniu ubiegłego roku w Kowalewie Pomorskim oraz w gminie Ciechocin. Wówczas łupem złodzieja padły elektronarzędzia, sprzęt RTV, odzież, kosmetyki i alkohol o łącznej wartości 4 tys. zł. Dodatkowo, mężczyzna odpowie za kradzież kabli elektrycznych wartości prawie 2 tys. zł. z jednego z placów budów w Kowalewie Pomorskim, której dopuścił się w grudniu ubiegłego roku oraz za uszkodzenie rolet antywłamaniowych jednego z domków letniskowych w gm. Ciechocin w listopadzie, gdzie straty powstałe w wyniku uszkodzenia pokrzywdzony oszacował na kwotę 2 tys. zł.

32-latek, po tym, jak usłyszał prokuratorskie zarzuty, przewieziony został do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 2,5 roku za wcześniejsze przewinienia. Teraz odpowie również za przestępstwa, których dopuścił się w listopadzie i grudniu ubiegłego roku, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony