Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Kryminalni z Torunia zatrzymali wielokrotnego włamywacza-recydywistę

52 przestępstwa udowodnili policjanci z komisariatu Toruń Śródmieście zatrzymanemu 39-latkowi. Wśród nich były liczne włamania do piwnic, komórek lokatorskich oraz pojazdów. Z tej racji, że podejrzany jest recydywistą grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

W miniony wtorek (5.10.21) kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali 39-latka, którego podejrzewali o liczne kradzieże i włamania. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci udowodnili mężczyźnie 52 czyny przestępcze. Sprawca "parał się głównie kradzieżami i włamaniami do piwnic, komórek lokatorskich oraz do pojazdów. Swoją przestępczą działalność mężczyzna rozpoczął 24 grudnia ubiegłego roku. Tego dnia policjanci odnotowali pierwsze włamania do piwnic i komórek na Bydgoskim Przedmieściu. Dalej zajęcie to kontynuował w styczniu. Podczas włamań kradł głównie to co wartościowe. Jego łupem padały rowery, elektronarzędzia, drobny sprzęt elektroniczny lub audio, ale nie pogardził również butami roboczymi, szpadlem i grabiami. Kradł głównie w rejonie Bydgoskiego i Chełmińskiego Przedmieścia oraz  Wrzosów.

Jak się okazało tego typu działalność dla niego to nie pierwszyzna. Zakład Karny opuścił w listopadzie 2019 roku, gdzie odsiadywał wyrok za przestępstwa tej samej kategorii. W tym roku również spędził kilka miesięcy za kratami, dlatego, jako recydywiście, grozi mu nawet do 15 lat więzienia.  

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Film https://youtu.be/3NdgpEskSfY

Wczytywanie pliku Odtwarzacz wideo.
Aktualny czas 0:00
Czas trwania 0:00
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas 0:00
 
1x
    • Rozdziały
    • Opisy wyłączone, zaznaczone
    • captions and subtitles off, zaznaczone
      Powrót na górę strony