Wiadomości

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 08.10.2021

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 56-letniemu mężczyźnie, który włamał się do piwnicy opuszczonej kamienicy w Brodnicy. Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności mieszkańców sąsiedniego budynku.

Do zdarzenia doszło wczoraj (7.10.21) kilka minut po 22.00. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w piwnicy opuszczonej kamienicy, ktoś chodzi z latarką. Natychmiast pod wskazany adres skierowano policjantów. Funkcjonariusze na miejscu zastali zgłaszających, którzy wskazali budynek, gdzie miał ktoś przebywać. Mundurowi zauważyli przez okno leżący łom i śrubokręt, a z wnętrza wydobywały się odgłosy świadczące o tym, że rzeczywiście ktoś jest w środku. Policjanci wezwali więc tego kogoś do opuszczenia opuszczenia budynku. Po chwili, w oknie piwnicy pojawił się mężczyzna.

56-latek nie potrafił wytłumaczyć policjantom, co tam robi. Jak się okazało, mieszkaniec Brodnicy, za pomocą łomu dostał się do pomieszczenia i uszkodził drzwi do innych piwnic. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do  komendy.

Dzisiaj zostanie on przesłuchany. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem 56-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony