Wiadomości

Agresywny chuligan nie uniknie kary

Data publikacji 11.10.2021

Uszkodzenie ciała, naruszenie nietykalności cielesnej i miru, zniszczenie mienia w sposób chuligański oraz posiadanie narkotyków - takiej treści zarzuty usłyszał zatrzymany przez policjantów z oddziału prewencji 31-latek. Mężczyzna wtargnął do jednej ze szkół, gdzie uszkodził drzwi i zaatakował jedną z pracownic, która próbowała go powstrzymać. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (8.10.21) około 15:30 dyżurny Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo odebrał telefon z prośbą o interwencję. Z relacji rozmówcy wynikało, że do jednej z pobliskich szkół wtargnął agresywny mężczyzna. Skierowani na miejsce policjanci z oddziału prewencji zatrzymali 31-latka. Z opisu świadków wynika, że mężczyzna wszedł niepostrzeżenie do szkoły i w pomieszczeniach piwnicy zniszczył dwoje drzwi. Spłoszony przez pracownika najpierw uciekł, by chwili wrócić. Na jego zachowanie zareagowali zaniepokojeni pracownicy. Ten niereagując na polecenia odepchnął jedną z kobiet tak, że doprowadził do uszkodzenia jej ciała. 

31-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy zarzucili zatrzymanemu uszkodzenie ciała, naruszenie nietykalności cielesnej i miru, zniszczenie mienia w sposób chuligański oraz posiadanie narkotyków, bo podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim kilka gramów białego proszku. Prokurator zaś zadecydował, że będzie on musiał siedem razy w tygodniu zgłaszać się do komisariatu w ramach policyjnego dozoru, obowiązuje go zakaz opuszczania kraju, a także kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Ma też zakaz zbliżania się do pracowników i uczniów szkoły oraz przebywania na terenie należącym do placówki.

31-latek był juz notowany za podobne przestępstwa, teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony