Wiadomości

Podsumowanie akcji „Trzeźwa autostrada A-1”

Data publikacji 11.10.2021

Policjanci z czterech powiatów, przez które przebiega w naszym województwie autostrada A-1 przeprowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami pod kątem trzeźwości oraz wpływu środków działających podobnie do alkoholu. Spośród ponad tysiąca sprawdzeń w dwóch przypadkach kierowcy nie powinni wsiadać za przysłowiowe kółko. Natychmiast zostali wyeliminowani z ruchu i stracili uprawnienia.

W minioną sobotę (8.10.21) na autostradzie A-1 i na bramkach w ramach akcji „Trzeźwa autostrada A-1” policjanci z Torunia, Grudziądza, Włocławka i Świecia, przeprowadzili kontrole kierujących pojazdami wjeżdżającymi i zjeżdżającymi z tej drogi. Policyjne działania trwały od 8.00 do 10.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń Alco-Blow w ciągu kilku sekund wielu zatrzymanych do kontroli kierujących było sprawdzanych na zawartość alkoholu.

Celem działań było ujawnianie i eliminowanie z ruchu jak największej liczby nietrzeźwych kierujących pojazdami, jak również osób kierujących pojazdami pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

W trakcie działań funkcjonariusze przprowadzili 1 169 kontoli. Spośród nich dwóch kierującycch jechało na tzw. podwójnym gazie. Policjanci zatrzymali ich prawa jazdy i oczywiście wyeliminowali z ruchu.

Funkcjonariusze ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień.

 

Podsumowanie akcji „Trzeźwa autostrada A-1” na włocławskich drogach

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci kontrolują kierowcę TIR-a
  • Policjanci kontrolują kierowcę busa
  • Policjanci kontrolują kierowcę naczepy
  • Policjant kontroluje kierowcę TIR-a, obok stoi policjantka
Powrót na górę strony