Wiadomości

Złodzieje paliwa i sadzonek zatrzymani

Data publikacji 11.10.2021

Mogileńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy z terenu szkółki drzew i krzewów ukradli 300 litrów oleju napędowego oraz 28 sztuk sadzonek dębu kolumnowego. Wsparcia funkcjonariuszom w trakcie akcji udzielili strażnicy leśni z Nadleśnictwa Gołąbki. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mogileńscy policjanci od kilku dni otrzymywali sygnały, że w godzinach nocnych z terenu miejscowej szkółki drzew i krzewów kradziony jest olej napędowy. Dzielnicowi, pracujący nad sprawą, postanowili zatrzymać złodziei na gorącym uczynku, w związku z czym zorganizowali policyjną zasadzkę. Wsparcia funkcjonariuszom udzielili strażnicy leśni z Nadleśnictwa Gołąbki.

Zaplanowane działania przyniosły skutek. W miniony czwartek (7.10.21) przed 18:00 policjanci i strażnicy leśni pojechali na miejsce i rozpoczęli obserwację. Około 22:00 zauważyli 3 osoby, które pchały wózek wypełniony plastikowymi pojemnikami kierując się dokładnie tam, gdzie składowane było paliwo. Mundurowi podjęli decyzję o ich zatrzymaniu. W ich ręce wpadli mężczyźni w wieku 18,19 i 24 lata. Wszyscy to mieszkańcy powiatu mogileńskiego.

W rozmowie przyznali się, że od wtorku (5.10.21) zdążyli wspólnie ukraść 300 litrów oleju napędowego, a na czwartek zaplanowali kradzież kolejnych 200 litrów. Niedaleko szkółki policjanci ujawnili należący do nich samochód marki Audi A4, a w nim pompę do przelewania oleju napędowego, puste pojemniki oraz 28 sztuk sadzonek dębu kolumnowego. Właściciel wartość skradzionego paliwa i roślin oszacował na kwotę 2700 złotych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony