Wiadomości

Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 12.10.2021

Zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających usłyszał 36-letni mieszkaniec Grudziądza. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się w trakcie zatrzymania grudziądzanina. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 700 gramów różnego rodzaju narkotyków. Wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone środki to amfetamina, heroina i marihuana. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

Kryminalni z komendy miejskiej w Grudziądzu podejrzewali, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać środki odurzające. Mężczyznę zatrzymano do kontroli drogowej na jednej z grudziądzkich ulic. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. To dało podstawę do przeszukania miejsca jego zamieszkania. Policjanci zabezpieczyli tam kolejne zakazane środki. Narkotester potwierdził ich autentyczność. W sumie kryminalni zabezpieczyli blisko 520 gramów marihuany, prawie 20 gramów amfetaminy i 174 tabletki heroiny. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Wczoraj (11.10.21), na wniosek śledczych, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Zabezpieczona marihuana
  • Zabezpieczone narkotyki w "strunówkach"
  • Wszystkie środki zabezpieczone przez grudziądzkich kryminalnych
Powrót na górę strony