Wiadomości

W obawie przed zatrzymaniem schował się w kanapie

Data publikacji 13.10.2021

28-latek z Mroczy, pow. nakielski, od początku roku był poszukiwany listem gończym wydanym przez nakielski sąd i miał do odbycia karę za przestępstwa z przeszłości. Kiedy do jego mieszkania weszli mundurowi próbował ratować się przed zatrzymaniem i ukrył się w kanapie. Nic to jednak nie pomogło i już trafił do więziennej celi.

Poszukiwania za 28-letnim mieszkańcem Mroczy, pow. nakielski, prowadzone były od początku roku, po tym, jak nakielski sąd wydał za nim list gończy. Mężczyzna został skazany na karę 2 lat więzienia między innymi: za posiadanie znacznych ilości środków odurzających.
28-latek przez kilka miesięcy ukrywał się poza granicami kraju i był nieuchwytny do czasu, kiedy nakielscy kryminalni ustalili, że może on przebywać w jednym z mieszkań na terenie Mroczy. Swoje ustalenia sprawdzili razem z dzielnicowym z miejscowego komisariatu.

Przebywająca w lokalu kobieta zaprzeczyła, by ktokolwiek się w nim ukrywał, jednak funkcjonariusze nie dali odprawić się z przysłowiowym kwitkiem i dokładnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia. Decyzja okazała się słuszna i już po chwili 28-latek się znalazł. Okazało się, że tak bardzo obawiał się zatrzymania, że ukrył się w kanapie, licząc pewnie, że tam nikt go nie będzie szukał.

Mężczyzna został zatrzymany i dowieziono go prosto do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony