Wiadomości

Zatrzymani nielegalni imigranci

Data publikacji 19.10.2021

Policjanci z Grudziądza zatrzymali grupę pięciu nielegalnych imigrantów z Iraku. W procederze pomagał 32-letni obywatel Białorusi.

Dzisiaj (19.10.21 r.) tuż przed godziną 4.00 funkcjonariusze grudziądzkiej policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem. W trakcie prowadzonej kontroli policjanci stwierdzili, że kierujący przewozi pięciu pasażerów, z czego jeden znajdował się w bagażniku. Ustalono także, że kierującym jest 32-letni obywatel Białorusi, natomiast pasażerowie to mężczyźni w wieku 18 – 27 lat pochodzący z Iraku. Początkowo osoby te twierdziły, że jadą do pracy, ale nie potrafiły przekazać żadnych szczegółów.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że tylko 32-letni Białorusin posiada dokumenty uprawniające go do pobytu na terenie naszego kraju. Pozostali mężczyźni nie posiadali dokumentów zezwalających im na pobyt na terytorium RP.
Policjanci powiadomili Straż Graniczną o zatrzymaniu osób, którzy najprawdopodobniej przebywają nielegalnie na terytorium Polski.

Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom straży granicznej, która będzie podejmować wobec nich decyzje administracyjne. Zatrzymany obywatel Białorusi będzie odpowiadał za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Czynności w tych sprawach wykonywać będą funkcjonariusze Straży Granicznej.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony