Wiadomości

Policjanci z grupy SPEED powstrzymali od jazdy kierujących po alkoholu i narkotykach

Policjanci z grupy SPEED uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierowcom. U pierwszego stwierdzili blisko promil alkoholu w organizmie, a drugi znajdował się pod działaniem narkotyków. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (20.10.2021 r.) tuż po godzinie 8.30 grudziądzcy policjanci pełniący służbę w ramach grupy SPEED zatrzymali kierującego, który nie powinien poruszać się po drogach. 53-letniego kierującego volkswagenem funkcjonariusze „drogówki”kontrolowali na ulicy Łyskowskiego w Grudziądzu. Już w czasie krótkiej rozmowy policjanci zauważyli, że mężczyzna dziwnie się zachowuje. Ich przypuszczenia potwierdziło badanie policyjnym urządzeniem, które wskazało blisko  promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna oświadczył, że spożył alkohol dla odwagi, gdyż zamierzał popełnić samobójstwo, a prowadzona kontrola policyjna najprawdopodobniej uratowała mu życie. Policjanci na miejsce wezwali załogę ratownictwa medycznego, która po krótkiej rozmowie przewiozła mężczyznę do szpitala.

Tego samego dnia tuż przed godziną 9.30 na ulicy Waryńskiego w Grudziądzu policjanci podjęli czynności wobec 31-letniej kierującej oplem zafirą. W tym przypadku kierującą przebadano na zawartość narkotyków w organizmie. Urządzenie wstępnie wskazało, że 31-latka jest po zażyciu amfetaminy i metaamfetaminy. Ponadto w toku dalszych czynności policjanci w pojeździe ujawnili dwa woreczki z białym proszkiem. Wstępne badanie testerem potwierdziło, że jest to amfetamina. Następnie w szpitalu od kierującej pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Oboje kierowcy stracili uprawnienia do kierowania. Teraz oczekują na przedstawienie zarzutów. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. 31 i 53-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a ponadto wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony