Wiadomości

Kryminalni z Chełmna uderzyli w narkotykowy proceder

Data publikacji 21.10.2021

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w miejscu zamieszkania posiadali narkotyki. Łącznie zabezpieczono ponad 2,5 kg środków odurzających. Wobec jednego z zatrzymanych, który podejrzany jest o wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków zastosowano 3-miesięczny areszt, natomiast drugi za posiadanie narkotyków został objęty dozorem policyjnym.

W miniony wtorek (19.10.21), wcześnie rano, kryminalni z KWP w Bydgoszczy i KPP w Chełmnie, przy wsparciu funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Bydgoszczy, weszli do dwóch mieszkań na terenie powiatu chełmińskiego i toruńskiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli łącznie 2,5 kg narkotyków, pieniądze i wagi elektroniczne. Cała akcja była pokłosiem kilkumiesięcznej pracy chełmińskich kryminalnych.

Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy, na podstawie zgromadzonych dowodów, usłyszeli już zarzuty. Pierwszy z nich (31l.) odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju. W przypadku drugiego (44l.) natomiast sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu, gdyż zarzut, który mu postawiono dotyczy wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Za ten czyn grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. Tomasz Zieliński
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Zabezpieczone narkotyki, waga i pieniądze
Powrót na górę strony