Wiadomości

Przejażdżka rowerem aglomeracyjnym zakończy się w sądzie

Data publikacji 25.10.2021

Za uszkodzenie roweru, jego kradzież oraz jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 17-letni bydgoszczanin, którego zatrzymali policyjni „wywiadowcy” z bydgoskiej komendy. Do jego zatrzymania doszło tuż po tym, jak nastolatek zszedł z jednośladu i uniósł go do góry po czym z impetem dwukrotnie rzucił na chodnik.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (24.10.2021) około godz. 01:20 na ulicy Jagiellońskiej w Bydgoszczy. Policyjni „wywiadowcy” jadąc wspomnianą ulicą na wysokości skrzyżowania z ulicą Wyczółkowskiego zwrócili uwagę na mężczyznę, który zsiadł z roweru aglomeracyjnego, po czym uniósł go do góry i rzucił nim na chodnik, po czym zrobił to ponownie, a po upadku jednośladu zaczął go kopać. Policjanci widząc to podjęli interwencję. Po wylegitymowaniu go okazało się, że za dewastacją roweru stoi 17-letni bydgoszczanin. Szybko się okazało również, że nastolatek ma inne przewinienia na swoim koncie. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu jednośladu wyszło na jaw, że ma uszkodzenia świadczące o zerwaniu jego zabezpieczenia (blokady antykradzieżowej) i został skradziony ze stacji rowerów oczywiście bez dokonania stosownej płatności w aplikacji internetowej. 17-latek został zatrzymany i przewieziony do śródmiejskiego komisariatu, a następnie do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany.

Teraz za kradzież, uszkodzenie mienia i jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Za czyny te grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Uszkodzone oświetlenie tylnie przy rowerze.
  • Zerwane zabezpieczenie antykradzieżowe od roweru.
  • Uszkodzony koszyk przy rowerze.
  • Rower aglomeracyjny leżący na chodniku.

Film rower_aglomeracyjny.mp4

Pobierz plik rower_aglomeracyjny.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.18 MB)

Powrót na górę strony