Wiadomości

Wspólne patrole fordońskich dzielnicowych i leśników

Data publikacji 28.10.2021

Korzystając z zaproszenia Regionalnych Lasów Państwowych w Toruniu dzielnicowi z komisariatu Policji w Fordonie włączyli się do akcji „Stroisz”, która trwa od 26 października do 3 listopada 2021 r. i ukierunkowana jest na przeciwdziałanie wycince gałęzi drzew iglastych do celów dekoracyjnych.


Jest to kolejny etap współpracy Komisariatu Policji w Fordonie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu na terenie gminy Dąbrowa Chełmińska.

Po raz pierwszy w trakcie wspólnych patroli mających na celu przeciwdziałanie nielegalnemu wycinaniu gałęzi drzew iglastych, a także innej roślinności wykorzystywanej m. in. do celów dekoracyjnych fordońscy policjanci zdobywali wiedzę na temat różnych gatunków roślin, w tym też chronionych, które są najczęściej wycinane lub niszczone.

Policjanci uczyli się odróżniać wycinkę prowadzoną w ramach zabiegów gospodarczych związanych z uprawą lasu lub pozyskiwaniem drewna od tej nielegalnej. Jeśli więc potrzebujemy sporej ilości gałęzi świerkowych bądź kilka worków szyszek, lepiej zawczasu zgłosić się do miejscowego nadleśnictwa, by uzyskać pozwolenie od nadleśniczego niż dostać mandat lub mieć skierowany wniosek do sądu.

Autor: asp. szt. Łukasz Lewandowski/ KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Policjant i leśnik w lesie. Policjant wskazuje palcem na gałęzie drzewa iglastego.
  • Policjant i leśnik oglądają gałęzie iglaka.
  • Policjant i leśnik stoją przed wysokim drzewem iglastym. Widok na nich z tyłu.
Powrót na górę strony