Wiadomości

Policjanci i pracownicy sanepidu sprawdzają czy klienci noszą maseczki

Data publikacji 05.11.2021

Śródmiejscy policjanci wspólnie z pracownikami Sanepidu kontrolowani kwestię przestrzegania obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez klientów sklepów w Osielsku. Sprawdzili również wyposażenie sklepów w środki dezynfekcyjne.

Dzisiaj (05.11.2021) policjanci z bydgoskiego Śródmieścia kontrolowali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez klientów placówek handlowych w Osielsku. Funkcjonariuszom towarzyszyli pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ponadto mundurowi przypominali klientom tylko o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas robienia zakupów, m. in. o zachowaniu dystansu, a związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w pomieszczeniach zamkniętych.

Łącznie policjanci i pracownicy Sanepidu skontrolowali 16 obiektów handlowych. Nie stwierdzili nieprawidłowości związanych z wyposażeniem punktów handlowych i usługowych w środki ochrony. W trakcie kontroli ujawnili 2 osoby, które nie miały założonych maseczek. Jedna z nich została ukarana mandatem karnym, a druga pouczona.

Przypominamy, że za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny w wysokości do 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid do 30 tys. zł.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Policjant i pracownicy sanepidu idą korytarzem galerii handlowej.
  • Policjant i pracownik Sanepidu podczas kontroli kwiaciarni.
  • Policjant i pracownik Sanepidu podczas kontroli sklepu mięsnego.
  • Policjant i pracownik Sanepidu podczas kontroli piekarni.
  • Policjant i pracownik Sanepidu podczas kontroli sklepu spożywczego.
Powrót na górę strony