Wiadomości

Janowieccy policjanci namierzyli włamywaczy

Data publikacji 08.11.2021

Janowieccy policjanci zatrzymali w miniony piątek (5.11.21) dwie osoby podejrzane o włamanie do przyczepy holenderskiej. Jak się okazało, byli oni również odpowiedzialni za kradzież w jednej z miejscowości pod Rogowem. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

19 października funkcjonariusze żnińskiego garnizonu zostali powiadomieni o włamaniu do przyczepy holenderskiej usytuowanej na działce rekreacyjnej w gminie Rogowo. Wówczas, łupem nieznanych sprawców padły dwa piece, telewizor oraz stół z krzesłami. Pokrzywdzony wartość poniesionej straty oszacował na kwotę 500 złotych. Policjanci przyjęli stosowne zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwania sprawców.

W miniony piątek (5.11.21), na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, janowieccy policjanci ustalili personalia włamywaczy. 32-latek i 19-letnia kobieta zostali zatrzymani. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili skradzione przedmioty. Utracone mienie zostało odzyskane w całości.

Jednak zatrzymani nie tylko to włamanie mieli na sumieniu. Funkcjonariusze bowiem, na podstawie materiałów ustalili, że ci sami sprawcy, z terenu budowy, ukradli około 150 metrów kabla siłowego, czym spowodowali straty nie mniejsze niż 10 tys. zł na szkodę mieszkańca gminy Gąsawa.  

Podejrzani, jeszcze tego samego dnia, usłyszeli zarzuty. Jakie poniosą konsekwencje zadecyduje sąd, do którego trafią akty oskarżenia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Zatrzymana 19-latka
  • Zatrzymany włamywacz
  • Policjant wyciąga z worka zabezpieczone łupy
  • Policjant stoi przy odzyskanym piecu
Powrót na górę strony