Wiadomości

Poszukiwany przestępca zatrzymany przez kryminalnych

Kryminalni z komendy w Świeciu zatrzymali 38-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna ma na sumieniu wiele oszustw. Po wyroku ukrywał się przed mundurowymi, lecz działania i ustalenia policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny na terenie Sopotu. Trafił prosto do celi, gdzie odbywa zasądzoną karę.

Poszukiwaniami przestępcy zajmowali się kryminalni z komendy w Świeciu. Wiedzieli, że mężczyzna ukrywa się przed organami ścigania. W wyniku intensywnych działań, ustalili gdzie może przebywać poszukiwany.

W miniony piątek (5.11.21) policjanci postanowili sprawdzić uzyskaną informację. Nie mylili się. „Zgarnęli” poszukiwanego z ekskluzywnego mieszkania w Sopocie. 38-letni mieszkaniec gminy Jeżewo został zatrzymany na podstawie dwóch listów gończych. Jeszcze tego samego dnia trafił do zakładu karnego, gdzie decyzją sądu spędzi rok i 7 miesięcy. Na poczet przyszłych kar oraz obowiązku naprawy szkody policjanci u podejrzanego zabezpieczyli sporo gotówki.

38-latek został skazany za liczne przestępstwa związane z oszustwami oraz groźbę uszkodzenia ciała. Ponadto zebrane w prowadzonym postępowaniu dowody pozwoliły policjantom postawić mu kolejny zarzut oszustwa, z którego będzie tłumaczył się przed sądem.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony