Wiadomości

Koronowscy policjanci udowodnili 21-latkowi szereg kradzieży i włamań

Data publikacji 09.11.2021

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi podejrzanemu o szereg kradzieży i włamań na terenie powiatu bydgoskiego. Mężczyzna był poszukiwany przez koronowskich policjantów. Wpadł w centrum Bydgoszczy. Podejrzany w większości okradał budowę trasy S-5.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia dotyczącego kradzieży elektronarzędzi z jednego z gospodarstw w gminie Dobrcz. Do zdarzenia doszło w połowie października. Wówczas ustalony 21-latek okradł pokrzywdzonego. Skradziony łup sprzedał w jednym z bydgoskich lombardów. Niemniej jednak, pokrzywdzony odzyskał skradzione mienie. Zawiadomienie o przestępstwie przyjęli od niego koronowscy policjanci, którzy wszczęli poszukiwania 21-latka. Niestety nie było to łatwe, ponieważ nie miał on stałego miejsca zamieszkania.

Poszukiwany wpadł kilka dni temu w centrum Bydgoszczy. Zatrzymali go policjanci z bydgoskiego Szwederowa. Następnie przekazali go kryminalnym z Koronowa. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. To jednak nie był koniec. Funkcjonariusze udowodnili mu szereg innych kradzieży i włamań przede wszystkim na terenie gminy Dobrcz oraz w Koronowie. Podejrzany usłyszał łącznie 12 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Większość zarzutów dotyczy grabieży budowy trasy S-5. Tam kradł paliwo z pojazdów, narzędzia budowlane, akumulatory do sygnalizacji świetlnej, a także przewody elektryczne. Włamał się także w Strzelcach Górnych do kontenera na prywatnej działce budowlanej, skąd zabrał różnego rodzaje materiały budowlane. Natomiast w Koronowie włamał się i okradł dwie przyczepki kempingowe oraz drewnianą szopkę. Kradł wszystko co mógł sprzedać. Ukradł również metalowego grilla z jednej z posesji w miejscowości Nekla.

21-latek przyznał się do wszystkich zarzutów. Swoje zachowanie tłumaczył trudną sytuacją materialną. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony