Wiadomości

Nastolatki wzorem do naśladowania

Data publikacji 10.11.2021

W fordońskim komisariacie odbyło się niecodzienne spotkanie. Uczestniczyły w nim uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 65 im. Czesława Tańskiego w Bydgoszczy. Julia Myszko i Martyna Frąckowiak otrzymały podziękowania za wzorową postawę obywatelską w związku ze znalezieniem plecaka ze znaczną sumą pieniędzy.

Wczoraj (09.11.2021) Julia Myszko oraz Martyna Frąckowiak odebrały serdeczne podziękowania i listy gratulacyjne za wzorową postawę obywatelską. W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy inspektora Witolda Markiewicza przekazał je nastolatkom Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy komisarz Radosław Grześkowiak wspólnie z kadrą kierowniczą fordońskiego komisariatu komisarzem Tomaszem Surą i komisarzem Mariuszem Buwajem. Policjanci podziękowali uczennicom Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy za wzorową postawę podczas znalezienia plecaka ze znaczną sumą pieniędzy.

Julia Myszko oraz Martyna Frąckowiak w dniu 06 sierpnia 2021 roku wsiadły do autobusu komunikacji miejskiej w Bydgoszczy i w jego tylnej części znalazły plecak z zawartością dokumentów i pieniędzy w różnej walucie w kwocie około 7000 złotych. Dziewczyny bez chwili wahania udały się na komisariat policji w Fordonie i przekazały plecak z zwartością policjantom, którzy w toku dalszych czynności oddali go właścicielowi.

Warto podkreślić obywatelską postawę Julii Myszko i Martyny Frąckowiak, które mimo sporej sumy wykazały się wielką uczciwością oddając dość nietypową zgubę w ręce policjantów.

Upominki dla Julii i Martyny ufundował Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Autor: asp. szt. Łukasz Lewandowski/ KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Zdjęcie grupowe uczestników spotkania.
  • Naczelnik Wydziału Kard i Szkolenia bydgoskiej komendy wręcza upominki.
  • Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia bydgoskiej komendy wręcza dziewczynom upominki.
Powrót na górę strony