Wiadomości

Odpowie za szereg płatności przywłaszczoną kartą płatniczą

12 zarzutów z kodeksu karnego usłyszał bydgoszczanin zatrzymany przez kryminalnych z komisariatu na Szwederowie. Mężczyzna wcześniej przywłaszczył pozostawiony na przystanku autobusowym portfel wraz z dokumentami i kartą płatniczą. Następnie przy pomocy tej ostatniej kilkanaście razy płacił za zakupy. Ponadto kryminalni udowodnili mu również kradzież roweru o wartości 2 tysięcy złotych.

Wszystko zaczęło się 10 października 2021 r. Wówczas pokrzywdzona czekając na przystanku komunikacji miejskiej na autobus przez nieuwagę pozostawiła na ławce swój portfel. Były w nim dokumenty i karta płatnicza. Dopiero po kilku godzinach zorientowała się, że go nie ma, po czym zastrzegła kartę w banku. Jednak ten upływ czasu wystarczył, by nieuczciwy znalazca portfela zrobił „użytek” z karty. Okazało się, że kilkanaście razy płacił nią za zakupy w różnych sklepach w Bydgoszczy na łączną kwotę blisko 800 złotych. O powyższym pokrzywdzona powiadomiła policjantów z komisariatu na bydgoskim Szwederowie.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że za przywłaszczeniem portfela oraz 11 kradzieżami z włamaniem na konto stoi 56-letni bydgoszczanin. Jego zatrzymanie było kwestią czasu. Doszło do niego w minioną niedzielę (07.11.2021) wieczorem. Następnego dnia mężczyzna usłyszał 11 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem na konto przy pomocy przywłaszczonej karty bankomatowej, powodując łączne straty na kwotę ponad 780 złotych. Na tym jednak nie koniec. Zgromadzony materiał dowodowy w sprawie kradzieży roweru z klatki schodowej kamienicy przy ul. Długiej w Bydgoszczy pozwolił przedstawić 56-latkowi kolejny zarzut. Tym razem dotyczący kradzieży jednośladu. Ponadto mężczyzna odpowie również z kodeksu wykroczeń za przywłaszczenie portfela.

Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony