Wiadomości

Nowy radiowóz dla policjantów z Mroczy w powiecie nakielskim

Data publikacji 17.11.2021

Nowa kia sportage zasiliła flotę policjantów z komisariatu w Mroczy, pow. nakielski. Zakup radiowozu współfinansował mrotecki ratusz, a wartość auta to 125 tysięcy złotych.

Poniedziałek (15.11.21) był ważnym dniem dla policjantów z Komisariatu Policji w Mroczy, gdyż użytkowana przez nich flota została zasilona nowym pojazdem służbowym. Wartość nowoczesnego, oznakowanego radiowozu marki Kia Sportage to 125 tysięcy złotych, a w kosztach jego zakupu partycypowała gmina Mrocza, która przekazała na ten cel 62 500 złotych. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Policji.  

Kluczyki do auta przekazał na ręce Komendanta mroteckiego komisariatu podkom. Jana Poźniaka, Zastępca Burmistrza p. Waldemar Chudzik. Włodarzowi miasta towarzyszyli p. Jarosław Odrobiński - Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy oraz p. Natalia Zmudzińska - Skarbnik Miasta i Gminy Mrocza.

Obecny podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią, mł. insp. Rafał Makarewicz podziękował za przekazanie środków na zakup auta, zaznaczając, iż z pewnością sprawdzi się ono w trakcie podejmowanych działań policyjnych, co będzie miało realne przełożenie na bezpieczeństwo na terenie gminy Mrocza.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Nowy, oznakowany radiowóz
  • Policjanci i przedstawiciele gminy stoją na placu
  • Policjanci i przedstawiciele gminy stoją obok nowego radiowozu
Powrót na górę strony