Wiadomości

Areszt dla sprawcy rozboju

Data publikacji 19.11.2021

Na miesiąc tymczasowo do aresztu trafi 19-latek zatrzymany w niespełna godzinę po rozboju. Napastnik zaatakował idącego ulicą nastolatka, po czym go okradł, a w zamian za odzyskanie utraconych rzeczy zażądał stu złotych. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

Przypomnijmy: do rozboju doszło w miniony (16.11.21) w parku im. Tadeusza Kościuszki w Strzelnie, pow. mogileński. Około 13:30 do 16-latka podszedł młody mężczyzna, który po krótkiej wymianie zdań, bez żadnego powodu, uderzył go kilkakrotnie w twarz, a następnie zmusił do wydania markowej bluzy i portfela. Ponadto zażądał dostarczenia mu telefonu komórkowego i pieniędzy w kwocie 100 złotych, w zamian za zwrot bezprawnie zabranych rzeczy.

O całym zajściu zostali powiadomieni policjanci z miejscowego komisariatu. Funkcjonariusze, po wysłuchaniu przebiegu zdarzenia i opisu wyglądu sprawcy, od razu skojarzyli, że jest nim dobrze znany ze swojej kryminalnej przeszłości 19-letni mieszkaniec Strzelna. Napastnik, w niecałą godzinę od zgłoszenia, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Dzisiaj (19.11.21) Sąd Rejonowy w Mogilnie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na miesiąc.

Mężczyźnie za popełniony czyn tj. przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Autor: st. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony