Wiadomości

Działania „Trzeźwy kierujący” na drogach Kujaw i Pomorza

Data publikacji 23.11.2021

Wczoraj w godzinach rannych i wieczornych kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy kierujący”. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 11 613 kierowców pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Spośród nich 15 jechało na „na podwójnym gazie”.

Wczoraj (22.11.21), w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 6.00 do 8.00 oraz od 18.00 do 20.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań, oprócz policjantów ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy innych pionów, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 11 613 kierujących, spośród których 13 nie powinno wsiadac za przysłowiowe kółko. Niestety znalazło się również 2 cyklistów, którzy zdecydowali się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 14 praw jazdy i 53 dowody rejestracyjne.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy, łamiący przepisy ruchu drogowego, muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień.

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu radziejowskiego

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu inowrocławskiego

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu rypińskiego

„Trzeźwy kierujący” kierujący na drogach żnińskiego

 

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjant kontroluje kierowcę busa
  • Policjant RD wskazuje kierowcy miejsce do zatrzymania
  • Policjant RD podchodzi do kierowcy, by skontrolować jego trzeźwość
  • Policjant kontroluje kierowcę
Powrót na górę strony