Wiadomości

Policjanci grupy SPEED zatrzymali dwa prawa jazdy za zbyt szybką jazdę po Włocławku

Data publikacji 23.11.2021

Policjanci z Włocławka tylko jednego dnia zatrzymali prawa jazdy dwojgu kierującym. Oboje w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość i to dość znacznie, dlatego ponieśli konsekwencje. Oprócz utraty dokumentów zapłacą słone mandaty, a ich konta zasiliły punkty karne.

Do pierwszego zatrzymania prawa jazdy doszło wczoraj (22.11.21) po 12:00 we Włocławku na ulicy Toruńskiej. W ręce mundurowych z grupy SPEED wpadła kierująca audi. 41-letnia mieszkanka powiatu aleksandrowskiego w obszarze zabudowanym jechała z prędkością o 75 km/h wyższą niż dopuszczalna. W miejscu kontroli mogła ona jechać maksymalnie „pięćdziesiątką”, a urządzenie wykazało 125 km/h.

Tego samego dnia przed 20:00 na ulicy Płockiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnego kierującego. 55-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, poruszając się oplem, przekroczył prędkość o 61 km/h. Na ograniczeniu do „pięćdziesięciu" jechał 111 km/h.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli grzywny na obu kierowców w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami pożegnali się oni z prawem jazdy, które odzyskają dopiero po 3 miesiącach.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach czas, jaki mamy na reakcję jest minimalny. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony