Wiadomości

Policjant w czasie wolnym zachował czujność i zatrzymał złodzieja

Data publikacji 23.11.2021

Będący w czasie wolnym funkcjonariusz służby kryminalnej z lipnowskiej komendy zatrzymał złodzieja. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza. Przeczucie było trafne.

Policjant nawet w czasie wolnym kieruje się zasadami etyki i powinności służby. W sobotę (20.11.21) lipnowski funkcjonariusz służby kryminalnej zauważył w sklepie mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło u niego podejrzenia. Mieszkaniec Lipna stał przy jednym z regałów, po czym szybko wyszedł, omijając linie kas. Policjant zauważył także, że ten ukrywa coś pod kurtką.

Mimo wolnego dnia policjant natychmiast podjął czynności i poszedł za mężczyzną. Kiedy zatrzymał go na parkingu przy sklepie, jego podejrzenia co do tego, że nieuczciwy klient mógł wynieść coś ze sklepu, nie płacąc za towar, potwierdziły się. Funkcjonariusz wezwał na miejsce policjantów prewencji, którzy ukarali przyłapanego na gorącym uczynku złodzieja i zwrócili towar do sklepu. 34-latkowi nie opłaciła się ta nielegalna wyprawa do sklepu. Otrzymał 500 złotowy mandat.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony