Wiadomości

Policjanci z Grudziądza zabezpieczyli tytoń bez polskich znaków akcyzy

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Grudziądzu zabezpieczyli ponad 30 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mieszkańcowi Grudziądza, do którego należał nielegalny towar grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do lat trzech.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Grudziądzu uzyskali informację, że 41-letni mieszkaniec miasta może posiadać tytoń bez polskich znaków akcyzy. Wczorajsze (24.11.21) działania funkcjonariuszy doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia ponad 30 kilogramów wytworzonego tytoniu. Całość była przygotowana już do sprzedaży. Wartość zabezpieczonego towaru oraz straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT oszacowane zostały na kwotę blisko 34 tysięcy złotych.  

Tego samego dnia mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ponadto oskarżyciel zadecydował o objęciu podejrzanego dozorem oraz nałożył na niego poręczenie majątkowe. Za popełnienie tego przestępstwa 41-letniemu grudziądzaninowi grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do lat trzech.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony