Wiadomości

Uroczyste przekazanie "Autochodzika" dla komisariatu w Fordonie

Wczoraj (25.11.2021) na terenie Urzędu Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej odbyło się uroczyste przekazanie Zestawu "Autochodzik" dla Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Fordon. Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska Radosław Ciechacki przekazał go na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy inspektora Witolda Markiewicza oraz komendanta komisariatu w Fordonie komisarza Tomasza Sury.

To dzięki stałej współpracy aspirant Moniki Złotowskiej z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz Fordon z Panią Małgorzatą Kopaczewską z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, urodził się pomysł na zakup "Autochodzika".

Został on zakupiony dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych Gminy Dąbrowa Chełmińska. Całkowity jego koszt to około 5 tysięcy złotych i w całości został on sfinansowany ze środków samorządowych.

Poprawa bezpieczeństwa młodych uczestników ruchu drogowego jest istotnym elementem działań na rzecz zapobiegania wypadkom drogowym. Dzięki zakupionemu "Autochodzikowi", będzie możliwa realizacja działań profilaktycznych z najmłodszymi w ciekawy i interesujący ich sposób. Nauka poprzez zabawę, to najlepszy sposób na przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się na drodze.

"Autochodzik" wkrótce, jak tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli, weźmie udział w spotkaniach z najmłodszymi niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

Autor: asp. Monika Złotowska/ KP Bydgoszcz- Fordon
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony