Wiadomości

Aresztowany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Do 10 lat więzienia grozi 34–letniemu torunianinowi, u którego w wynajętym mieszkaniu na Starówce policjanci znaleźli ponad 1,2 kg różnego rodzaju narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu do 10 lat więzienia.

W miniony piątek  (26.11.21) około 3:00 w nocy patrol policjantów z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście wylegitymował 34-letniego mieszkańca dzielnicy Rubinkowo. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna miał przy sobie woreczek, w którym był biały proszek. Wstępne testy potwierdziły, że to amfetamina, dlatego 34-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

Kryminalni z tego komisariatu natomiast ustalili, że mężczyzna wynajął jedno z mieszkań na toruńskiej Starówce i podjęli decyzję o jego przeszukaniu. W trakcie czynności znaleźli kilka woreczków z różnymi substancjami: proszkiem, suszem i tabletkami. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 1158 g amfetaminy, prawie 44 gramy marihuany, ponad gram MDMA i blisko 190 gramów substancji, która nadal jest poddawana laboratoryjnym testom, ale prawdopodobnie służy do wytwarzania środków odurzających. Dodatkowo policjanci w tym mieszkaniu zabezpieczyli wagę elektroniczną i pieniądze. Będą one stanowiły zabezpieczenie na poczet przyszłych kar i grzywien.

Mężczyzna z ust śledczych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Ntępnego dnia (27.11.21) kryminalni doprowadzili podejrzanego do toruńskiej prokuratury, a następnie do sądu. Tam zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące 34-latek spędzi w celi aresztu. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Film https://youtu.be/6u5rhmasKY0

Powrót na górę strony