Wiadomości

Dzielnicowi zapobiegli tragedii

Słysząc przez stacje komunikat o mężczyźnie, który stoi na torach i prawdopodobnie chce targnąć się na swoje życie, włocławscy dzielnicowi czym prędzej ruszyli z pomocą. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji zdołali odwieść 46-latka od zamiaru samobójstwa, sprowadzili go bezpiecznie z torowiska, a następnie przekazali pod opiekę medyków.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w w ubiegłym tygodniu po godz. 8.00. Wówczas włocławski dyżurny odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że na tory w rejonie ulicy Nowomiejskiej wszedł mężczyzna i prawdopodobnie będzie chciał odebrać sobie życie. Informacja ta niezwłocznie przekazana została policyjnym patrolom pełniącym służbę na terenie miasta.
Po odebraniu komunikatu dyżurnego, dzielnicowi którzy przemieszczali się w swój rejon postanowili czym prędzej zareagować, gdyż przebywali w pobliżu miejsca zdarzenia. Po dojeździe zauważyli tam mężczyznę stojącego na torowisku pomiędzy szynami.
Pytany przez policjantów o powód swojego zachowania 46-letni włocławianin przyznał, że ma problemy rodzinne, dlatego chciał rzucić się pod pociąg. Słysząc to dzielnicowi asp. szt. Piotr Stasinowski i asp. szt. Tomasz Zajączkowski bezzwłocznie sprowadzili mężczyznę z torowiska w bezpieczne miejsce, a następnie przekazali pod opiekę przybyłej na miejsce załogi karetki pogotowia. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów zdołano zapobiec tragedii.

Pamiętajmy! jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu.

Gdzie szukać pomocy:

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
  • 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
  • 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony