Wiadomości

Kryminalni wytypowali złodzieja

Data publikacji 13.12.2021

Mężczyzna okazał się być poszukiwanym recydywistą. Policjanci z komisariatu na Rubinkowie zarzucili mu dwie kradzieże, których dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa. Z komisariatu trafił prosto do zakładu karnego, gdzie pozostanie kilkanaście najbliższych miesięcy.

Policjanci pracowali nad tą sprawą od początku listopada tego roku. Wtedy wpłynęło pierwsze zawiadomienie. Okazało się, że nieznany sprawca działając pod osłoną nocy ukradł kilka opon z ogrodzonego terenu jednego z salonów samochodowych przy ul. Curie Skłodowskiej. Wtedy zginęło osiem opon wartych kilka tysięcy złotych. 

7 grudnia doszło do kolejnej kradzieży. Wtedy zginęło już 28 opon. Firma wyceniła straty na kolejnych kilka tysięcy. 

Policjanci wytypowali i ustalili  sprawcę tego zdarzenia. W piątek (10.12) doszło do jego zatrzymania. W użytkowanych przez niego pomieszczeniach policjanci odnaleźli  i zabezpieczyli wszystkie opony, które zostały ukradzione podczas ostatniego ze zdarzeń, które mogły wrócić do prawowitego właściciela.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że 32-latek  w przeszłości był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Dodatkowo, ostatniego czynu dopuścił się w przeciągu pięciu lat po odbyciu kary pozbawienia wolności , orzeczonej wyrokiem Sądu Rejonowego w Toruniu,  za wcześniejsze włamania. Wobec tego podejrzany odpowie te kradzieże już jako recydywista, co zwiększa jego zagrożenie karą, aż do 7,5 roku.  

Policjanci zarzucili podejrzanemu dwie kradzieże. W trakcie wykonywania czynności z jego udziałem wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Krośnie Dobrzańskim, ponieważ nie „rozliczył się” z wymiarem sprawiedliwości z wcześniej orzeczonego wyroku.

Po wykonaniu czynności z jego udziałem z komisariatu na Rubinkowie trafił prosto do Zakładu Karnego, gdzie przyjdzie mu spędzić kilkanaście najbliższych miesięcy.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony