Wiadomości

Nowe radiowozy dla toruńskich policjantów

Data publikacji 17.12.2021

Dzisiaj przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odbyło się uroczyste przekazanie czterech radiowozów. Kluczyki do aut Komendantowi Miejskiemu Policji w Toruniu insp. Maciejowi Lewandowskiemu przekazał Prezydent Miasta Torunia pan Michał Zaleski. Wszystkie pojazdy są współfinasowane przez toruński samorząd i polską Policję.

Dzisiaj (17.12.21) o 10.00 przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odbyło się uroczyste przekazanie czterech radiowozów. Kluczyki do aut Komendantowi Miejskiemu Policji w Toruniu insp. Maciejowi Lewandowskiemu przekazał Prezydent Miasta Torunia pan Michał Zaleski.

Od dzisiaj toruński tabor policyjny wzbogacą dwa oznakowane radiowozy marki Toyota Corolla, które są pojazdami hybrydowymi o pojemności silnika benzynowego 1798 cm, ich moc to 97 KM. Wyposażone są w radiostację, urządzenie nagłaśniające, kompletną lampę zespoloną, dużą torbę ratowniczą tzw. apteczkę "Policja”. Kolejne dwa auta to pojazdy nieoznakowanymi marki Kia Ceed z silnikiem benzynowym o pojemności 1482 cm, mocy 117,5 kW. Pojazdy rozwijają prędkość do 210 km/h. Dodatkowo wyposażone są w specjalistyczną radiostację, a także napisy magnetyczne "Policja". 

Pojazdy oznakowane trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Toruniu zaś nieoznakowane do Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i Komisariatu Policji Toruń Podgórz. Wszystkie pojazdy były współfinansowane w połowie, część pochodzi z budżetu toruńskiego magistratu, druga natomiast z budżetu Policji.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony