Wiadomości

Może trafić za kraty nawet na 10 lat

Data publikacji 20.12.2021

Policjanci z Grudziądza wytypowali, a następnie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Sprawcą okazał się dobrze znany stróżom prawa 32-latek. Mężczyzna już usłyszał zarzut i grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

O kradzieży alkoholu w jednym z grudziądzkich sklepów policjanci zostali zaalarmowani w czwartek (16.12.21). Skierowani na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring. Na nagraniu widać, jak mężczyzna próbuje wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Na tę sytuację zareagowała jedna z klientek, która próbowała zatrzymać złodzieja. Sprawca jednak, by utrzymać się w posiadaniu łupu, odepchnął interweniującą kobietę, grożąc jej ponadto pozbawieniem życia, a następnie uciekł ze sklepu. Sytuacja ta dała podstawu by stwierdzić, że nie była to zwykła kradzież, a rozbójnicza. 

Po zebraniu niezbędnych danych funkcjonariusze bardzo szybko wytypowali osobę, która mogła mieć z nia związek. Sprawca wpadł w ręce policjantów jeszcze tego samego dnia. Okazał się nim dobrze znany grudziądzkim mundurowym 32-letni mieszkaniec Grudziądza. Po zatrzymaniu trafił on do policyjnej celi.

Następnego dnia (17.12.21) mężcyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator, wobec podejrzanego, zastosował również dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Za tego rodzaju przestępstwo 32-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony