Wiadomości

Policjanci zarzucili mu ponad 90 przestępstw

W czwartek (23.12) policjanci z Komisariat Policji Toruń-Śródmieście zarzucili popełnienie 91 przestępstw 23-latkowi z Torunia oraz doprowadzili go do prokuratury i sądu. Sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście weszli do jednego z mieszkań przy ul. Broniewskiego w Toruniu. Jak się okazało przypuszczenia policjantów, co do osoby w nim zamieszkującej, potwierdziły się w pełni. Jak się okazało 23-latek biały proszek o wadze ponad 33 gramów, zielony susz o wadze blisko 9 gramów oraz 11 tabletek o wadze blisko  6 gramów. Pierwsza z substancji podczas wstępnych testów okazała się amfetaminą, susz- marihuaną, a tabletki-MDMA.

W toku prowadzonego postępowania policjanci zarzucili mężczyźnie posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych. Dodatkowo zebrali materiał, który pozwolił na przedstawienie mu 90 zarzutów,  o to że w okresie od stycznia do czerwca tego roku udzielał narkotyków innym osobom.

Podejrzany usłyszał łącznie 91 zarzutów. Nadto okazało się, że  w był notowany m.in. również za łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i rozbój.

Wczoraj (23.12) policjanci wnioskowali do prokuratora o jego tymczasowe aresztowanie. Prokurator złożył stosowny wniosek do sądu.

Sąd po zapoznaniu się z całością materiałów dowodowych zebranych przez śledczych zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w więziennej celi.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Film https://youtu.be/huHsRBRlZrM

Powrót na górę strony