Wiadomości

Dzielnicowy ustalił sprawcę uszkodzenia mienia

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nowem, pow. świecki, ustalił tożsamość nieletniego mieszkańca gminy, który podpalił i w ten sposób zniszczył przenośną toaletę. Straty jakie spowodował swoim bezmyślnym zachowaniem sięgają 2 500 złotych. Sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego i nieletnich.

Policjanci Komisariatu Policji w Nowem, pow. świecki, otrzymali informacje o zniszczeniu przenośnej toalety w rejonie ścieżki rowerowej na al. 3-go Maja. Na początku grudnia nieznana wówczas osoba, wykorzystując brak nadzoru i nieobecność pracowników budowy, podpaliła i całkowicie uszkodziła sanitariat. Przedsiębiorstwo, którego był własnością oszacowało strty na kwotę 2 500 złotych.

W związku ze zgłoszeniem policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności i namierzeniem sprawcy zniszczenia mienia. Dzielnicowy z miejscowego komisariatu bardzo szybko ustalił, że podpalenie jest „dziełem” chłopca w wieku 13 lat. Nieletni został przesłuchany i przyznał się do zarzucanego mu czynu, tłumacząc, że powodem całej sytuacji była nieodpowiedzialna zabawa ogniem.

O losie nastolatka zdecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony