Wiadomości

Oszuści zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pojawili się w punkcie kurierskim, by odebrać telefony wyłudzone od operatora telekomunikacyjnego. Oszuści trafili za kraty i dzisiaj usłyszeli zarzuty. Jeden z nich został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Wszystko wskazuje na to, że to on organizował przestępczy proceder i stoi za kilkudziesięcioma podobnymi wyłudzeniami.

We wtorek (28.12.21) policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Toruniu zatrzymali w jednym z punktów odbioru przesyłek trzech mężczyzn w wieku 37, 40 i 62 lata. Funkcjonariusze zdobyli informacje, że właśnie w tym miejscu może dojść do odbioru dwóch telefonów wyłudzonych od firmy telekomunikacyjnej. Mężczyźni, posługując się danymi innej osoby, wprowadzili w błąd jej pracowników i złożyli zamówienie na usługę abonamentową, do której dołączone były komórki.

Oszuści trafili do policyjnej celi. Już usłyszeli zarzuty. Policjanci zdobyli również informacje, że jeden z nich (40l.) może mieć na koncie kilkadziesiąt podobnych wyłudzeń na terenie naszego województwa. To recydywista, był już wcześniej karany za kradzieże, włamania, paserstwo, oszustwa i uszkodzenie mienia. Grozi mu teraz do 15 lat więzienia, jego kompanom do 8. Sąd poparł wniosek organów ścigania i aresztował 40-latka na najbliższe trzy miesiące.

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Film https://youtu.be/btwENgwU5aM

Powrót na górę strony