Wiadomości

Czujne oko policyjnych „wywiadowców”

Niewłączony kierunkowskaz podczas skręcania oraz styl jazdy budzący podejrzenia doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn. Każdy z nich odpowie za posiadanie narkotyków, a kierowca dodatkowo za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem.

Wszystko zaczęło się na ulicy Śniadeckich w Bydgoszczy w środowy (29.12.2021) wieczór. Około godziny 19:30 bydgoscy „wywiadowcy” patrolując ulice Śródmieścia zwrócili uwagę na osobowego nissana, którym jechało dwóch mężczyzn. Kierowca skręcając w ulicę Sienkiewicza nie użył kierunkowskazu, a jego styl jazdy budził podejrzenia co do stanu trzeźwości. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Mężczyzna zatrzymał się na ulicy Mazowieckiej.

Podczas prowadzonej przez „wywiadowców” kontroli uwagę zwracało bardzo nerwowe zachowanie obu mężczyzn, ale nie tylko. Policjanci patrząc na twarz kierującego zwrócili uwagę na biały nalot w okolicach jego nozdrzy. W związku z tym przy pomocy testera została mu zbadana ślina na zawartość zabronionych substancji. Wynik nie zdziwił ani policjantów, ani kierującego. Badanie wykazało obecność amfetaminy w organizmie. Natomiast przy pasażerze, którym okazał się 29-latek już wcześniej zatrzymywany w związku z przestępstwami narkotykowymi, funkcjonariusze zabezpieczyli tzw. „lufki” szklane. Skontrolowany został również samochód. W nim pod jednym z dywaników policjanci ujawnili pudełko po papierosach, w którym schowany był woreczek foliowy z kilkoma gramami suszu roślinnego (badanie narkotesterem potwierdziło, że to marihuana).

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Kierowca trafił do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań, natomiast z pasażerem policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania zabezpieczyli pudełko z kilkunastoma woreczkami foliowymi i jednym większym z suszem roślinnym, a w zamrażalniku worek foliowy z białym proszkiem. Przeprowadzone wstępne badania potwierdziły, że to 57 gramów amfetaminy i 24 gramy marihuany.

22-letni kierowca oraz jego pasażer trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia (30.12.2021) obaj usłyszeli zarzuty. Młodszy odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem amfetaminy oraz za posiadanie narkotyków, które zostały ujawnione w aucie. Natomiast pasażer za posiadanie amfetaminy i marihuany.

Dzisiaj (31.12.2021) prokurator zdecydował o objęciu starszego z mężczyzn policyjnym dozorem.

Za posiadanie zabronionych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii środków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony